A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Maledivy

Sun Island Resort & Spa 5* - prima dovolená

Hodnocení ubytování

Při našem rozhodování navštívit tento resort jsme dali na doporučení z recenzí a zvolili jsme plážový bungalov de luxe superior, velmi dobrá volba. Tyto bungalovy jsou v okolí příjezdového mola a tudíž v dobré docházkové vzdálenosti k jídelně a ostatnímu vybavení resortu. Pročetla jsem mnoho recenzí a názorů na tento resort a mohu jen před cestou doporučit. Ubytování v tomto bungalovu je velmi prostorné, je zde veliká postel, posezení s křesílky, psací stul, televize, pod kterou je sejf, který je docela velký. Naprosto pohodlně jsme do něj dali nejen potřebné věci jako letenky a podobně, ale i notebook. To bylo moc prima. Vedle TV je varná konvice, sklenky a velké hrnky na kávu, káva,čaj, cukr. Každý den jsme měli dvě 1.5 ltr lahve vody. pod tímto je lednice obsahující nealko i alko nápoje. Jelikož jsme měli zalaceno "vše v ceně" měli jsme denně v lednici 2 coca coly, 2 sprite a 2 toniky 0,3 ltr . Na uložení věcí sloužila velká skřín a prostorné zásuvky.Velká kopuelna s vanou a wc a bidetem pokračovala ve venkovní sprchu, to byla naprosto úžasná věc. Naprosto. Ubytování mělo 2 vstupy. Jeden z přístupové cesty a druhý k moři. Bungalov měl také směrem k moři terasu, kde bylo posezení. Každý bungalov má svá lehátka a matrace na ně. Úklid byl velmi precizní, 2x denně, všude velmi čisto, čisté ručníky, plážové osušky, bylo to velmi příjemné. Při vaší dovolené nepotřebujete ani vlastní mýdlo a šampon, vše je k dispozici.Příjemné... Tyto bungalovy mají výhodu, že je v dobré docházkové vzdálenosti vybavení hotelu, recepce, jídelna. Další výhodou je, že moře je na této straně ostrova přiznivé ke koupání,na druhé straně je velmi mělké a s korály, jsou třeba boty do vody. Na straně příjezdového mola je moře prosté korálů a boty třeba nejsou. Tyto bungalovy jsou o něco dražší, ale vyplatí se. Když jsme prozkoumali ostrov, byli jsme velmi rádi, že jsme zde. Neboť bungalovy na druhé straně ostrova jsou poměrně daleko a hosté velmi často využívají půjčovnu kol, aby se neuhonili. Kolo stojí 4 US denně.

Hodnocení stravy

My jsme měli zaplaceno AI, takže jsme měli možnost vyzkoušet a ochutnat celodenní stravu. Strava dle našeho názoru bez chyby. Velký výběr a chutné. Popis výběru by byl velmi zdlouhavý. Příjemné bylo např, že každý večer byla krom dortů i zmrzlina.Neměli jsme žádné výhrady ke stravě. Na Maledivách je velmi draho a kdo si rád dá nějaký drink, vyplatí se AI.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Okolí hotelu bych nazvala asi tak, že málokde se vidí tak úchvatné barvy moře. Moře a laguna jsou velmi čisté, teplé, prostě úžasné. Pláže čisté a písek je bílý jako sníh. Po celou dobu pobytu jsme nepřišli na záhadu prázdných pláží. Resort byl plný ale lidi jsme ve větším množství potkávali jen v jídelně. Chvílemi jsme si připadali na ostrově na pláži sami. To bylo moc prima. Jen my, slunce, nádherné moře.... okolo recepce a jídelny bylo trochu rušněji, ale o pár kroků dále klid. Na ostrově je WIFI v jednom místě zdarma, tam se soustřeďovali lidé. Hlavně tedy lidé z Číny. No ti jsou docela hluční, baví se nahlas, nám to připadalo že se neustále hádají, všude a všechno fotí, je jich všude plno. Někdy mi připadalo že jsou nevychovaní,,,,jsou prostě jiní. Na ostrově byli ještě Rusové, ti jsou ale všude. Tímto je řečeno vše. Ale celkově byl klid. Ostrov je velmi dobře vybaven na sporty, ale pokud nemá člověk AI jsou docela drahé. Já bych řekla velmi drahé. Během našeho pobytu jsme se byli podívat na krmení žraloků, to je zajímavé, ale krmení rejnokú, to je zážitek. Kdo se nebojí, vezme si krmení do ruky a nakrmí rejnoka, pohladí si ho, je to velmi zajímavé. Pak sice trochu smrdíte od ryb ale dá se to umýt. Ale zážitek je to opravdu nevšední..... Uprostřed ostrova je banánová plantáž, hydroponické pěstování zeleniny, bylinkové záhony.... V těchto místech se vyskytují netopýři, taky zajímavá podívaná. Ostrov je docela velký oproti jiným na Maledivách a kupodivu skrývá docela zajímavé věci. Jinak ostrov je velmi čistý, neustále ho uklízejí,dá se chodit bez bot, přestože jsou zde silničky a chodníky ze zámkové dlažby. Jsou zde i nějaké obchůdky, nicméně pro našince nepoužitelné. Dalo by se toho ještě mnoho napsat.

Hodnocení personálu hotelu

Od našeho příletu do Malé až do našeho odletu z Malé naprosto dokonalé služby. Hotelový personál milý,ochotný, usměvavý....velmi příjemné. Neobtěžují, naopak. Opravdu si nemůžeme na nic stěžovat ani v hotelu, ani na uklid, ani na personál na výletech.

Celkový dojem, přístup personálu

Těžko hledat výraz pro celkový dojem, aby to neznělo jako klišé. Byli jsme na Maledivách poprvé a tak nemohu porovnávat. Ubytování,služby,personál,,,,,,super, musim napsat, že si tam opravdu připadáte jako host. A to je velmi příjemný pocit. Ostrov je rušnější ale kdo chce klid, poodejde o recepce a octne se v klidu, v oáze nádherného výhledu na úchvatné moře a pláž. A ticho a moře, to je relax jako hrom. A kdo chce, dojde si na drink, dojde si do bazénu se dvěma vodopády, dá si drink v poool baru......zahraje si tenis, stolní tenis, basket, badminton, fotbal....nu a kdo chce do sebe investovat, navštíví nádherné láně, které na ostrově jsou a nechá se hýčkat...ale byt to je asi velmi super, je to velmi drahé. A kdo nechce, zaleze si s knihou pod palmu a je v klidu. Tento hotel mohu jen doporučit i když musim zde napsat že šnorchlování není nijak úžasné. Je to moc hezké ale kdo viděl reef v Egyptě neuvidí zde tolik ryb a korálů. Tady jsou korály jiných tvarů. Ale zase uvidíte malé žraloky a můžete si s nimi poplavat. Ostrov je také vhodný pro děti, bylo jich tam docela dost. Takže na závěr jen chvála a pokud se rozhodujete navštívit Maledivy, neváhejte. Doporučuji. Klidně bych sbalila kufr a jela znovu, byt cesta je docela dlouhá.

Fotogalerie

Další recenze hotelu