A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Maledivy

Holiday Island Resort 4* - Naprostá pohoda a klid

Hodnocení ubytování

Hotel se skládá s větší přízemní centrální budovy, kde jsou kanceláře, recepce, jídelna, bary a další zázemí resortu, několika desítek dvojbungalovů po obvodu ostrova, kde jsou ubytováni všichni klienti resortu, potápěčského centra, centra vodních sportů, místních malých lázní, sportovního centra, plážového baru a dlouhého mola. Bungalovy jsou jakési dvojdomky, kdy každá polovina je určena pro dvě osoby. Každý bungalov má velký pokoj se dvěma maxilůžky ( cca 2 x 1,5 m ), ratanovou polstrovanou soupravou stolku a židlí, televizi, minibar, toaletní stolek s zrdcadlem, noční stolky a skříň a skříňky na oděvy. Také je v každém bungalovu poměrně veliká koupelna s vanou, umyvadlem, velikým zrdcadlem, bidetem a WC, vybavená vysoušečem vlasů a doplňovaná sprchovým gelem a šamponem na vlasy. Navíc má každý bungalov jakousi venkovní sprchu, což je v podstatě malinká zahrádka cca 2 x 2 m obehnaná vysokou zdí, ve které je v rohu obložený sprchový kout. Po celou dobu naší dovolené jsme se jinde nekoupali - naprostá pohoda. Každý bungalov má také svoji terásku a na ní stoleček a dvě židle. Před teráskou na písku mezi místní vegetací jsou dvě plážová lehátka, která patří pouze Vám a od nich je to asi 10 m na pláž k oceánu. Nikdo Vám nebrání lehátka vzít a odnést si je přímo na pláž, ale vzhledem ke skutečnosti, že se nacházíte téměř na rovníku a pokud zde slunce svítí, tak opaluje skutečně intenzivně, je umístění lehátek pod ochranou kokosových palem velmi příjemné. Také je před každým bungalovem kohoutek na omytí nohou, aby jste si nenosili písek do bungalovu. Bungalovy jsou vybaveny klimatizací s individuálním ovládáním, která je velmi tichá a účinná. Každý den dostává každá osoba v bungalovu láhev balené pitné vody, malou láhen Coca Coly a malou láhev Spritu. V době naší dovolené bylo výhodnější bydlet v bungalovech na té straně ostrova, kde je velké molo, neboť na opačné straně přes den pracovali bagry, které těžily písek, pro dostavbu malého letiště na sousedním ostrově. I od těch bungalovů, co jsou nejvíc vzdáleny od centrální budovy to do jídelny a do barů není dále jak max. 3 minuty pomalé chůze.

Hodnocení stravy

Hned při Vaší první návštěvě restaurace Vás odvedou ke stolu, který je pak pouze Váš po celou dobu pobytu a také Vám přidělí číšníka, který se o Vás bude po celý pobyt starat. Alespoň z našeho hlediska bylo tady na ostrově jídlo velmi dobré. Ke snídani je výběr čerstvého ovoce, vajíčka, omelety, sladké i slané pečivo, marmelády, sýry, cerálie a každý den čerstvé drcené maso z tuňáka s trochou balzamikového octa a kořením. K obědu a večeřím výběr z několika jídel, mají zde velmi dobré kombinace kuřecího či hovězího masa na nudličky, či kostky se zeleninou, chili, sojovou omáčkou a dalšími přísadami. Jako přílohy se zde nabízí několik druhů rýže, pečené ( americké brambory ), normální brambory a bramborová kaše. Pochopitelně je zde také výběr různých mixovaných zeleninových i jiných salátů a opět ovoce ( čerstvě na kolečka krájený ananas, pomeranče, banány a jiné ovoce ). Mají zde také velmi dobré polévky, většinou vývary ale také špenátovou, rajskou, cizrnovou a další. K jídlu je možné si u číšníka objednat pivo, víno, Colu, Fantu, Sprite, minerálku a další. Nikdo Vám nebrání objednat si velkou láhev balené vody a odnést si ji s sebou například na potápění. Měli jsme zajištěno stravování all inclusive a asi to bylo správné rozhodnutí. Orientační ceny nápojů - pivo ( ve skle 0,4 ) 4,5 USD, Fanta, Cola, Sprite (0,25 ) 4 USD, pizza 15 USD, alkoholické nápoje a od 6 do 20 USD ( míchaný nápoj v kokosovém ořechu - cca 12 USD ).

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Na straně ostrova, kde je velké molo, je moře s pozvolným písčitým dnem , zcela bez jakýchkoliv korálů či kamenů. Až ke korálové stěně, která je ale až několi set metrů od pláže je hloubka max. do 2,5 m. Tato část je ideální pro plavání a lenošení, nikoli však pro šnorchlování a užívání si podvodního života. I tady jsou ale občas k vidění malí žraloci a rejnoci. Druhá strana ostrova, především pak její pravá část u centra vodních sportů a plážového baru je naopak ideální pro šnorchlování. Nejsou zde barevné korálové útesy jako třeba v Rudém moři ale místní korály vypadají jako jakési velmi rozkošatělé keře z paroží cca 1 -1,5 m vysoké, mezi nimi jsou uličky a plácky, kterými se proplouvá. Všude je hodně pyskounů, kněžíků, malých kaniců a především ostenců. Každou chvíli se taky na Vás přijede podívat malý žrolok černocípý či bělocípý ( max. 1,2 m ) ale nechá Vám jen pár na vyfocení a mizí rychle pryč. Potápěčské centrum je organizováno velmi jednoduše a účelně. Na volně přístupné tabuli před centrem jsou vyvěšeny informace o ponorech, které se uskuteční v příštích dnech. Ke každému ponoru je popis kam se jede ( vedle je mapa souostroví ), do jaké hloubky se bude potápět, co je tam k vidění, pro jaké certifikace potápěčů je ponor vhodný a jak dlouho se tam jede. Ke každému ponoru je dána tabulka, do které se zapíšete ( jméno a číslo bungalovu ), pokud se jej chcete ( a máte na to certifikaci ) zůčastnit. Každý den je jeden ponor dopolední ( od 09.00 ) a jeden ponor odpolední ( od 14.00 ). Hned po předložení své potápěčské licence v centru, dostanete přidělen svůj box ( přepravku s číslem ) a zbytek pobytu už se o nic nestaráte. Oni vědí, že jste se přihlásil k ponoru, vědí, že máte box č. 3 a tak se pouze nalodíte v daný den a daný čas na loď a své nádobíčko i naplněné láhve máte již na lodi připraveny. Nutno počítat s cenou za 1 ponor blížící se částce 50 USD. Vyplatí se zaplatit balíček více ponorů. Stejně tak jsou vyvěšeny i nabídky na šnorchlování mimo ostrov, kam se opět v případě zájmu zapíšete - tentokrát jsou vyvěšeny za recepcí. jezdí se šnorchlovat k okolním ostrůvkům a za žralokem velrybím. My jsme viděli dva ( cca 6 - 7 m délky ) ale jsou zde i větší kousky a plavat s nimi je nádherný zážitek. I přes tu skutečnost, že jeden den jsme jedinými zájemci o šnorchlování byli já s partnerkou, vypravili loď a jelo se šnorchlovat. Při šnorchlování nelze počítat s tak nádhernou pestrobarevnou zahradou korálů jako třeba na jihu Egypta ale zase je zde větší počet velikých hejn bodloků, chňapalů a mnoho druhů ostenců. Také je zde mnohem větší pravděpodobnost, že uvidíte mantu, velrybího či jiného žraloka. Žralok černocípý či bělocípý je zde jistota. Pokud se chcete podívat na pár fotek jak to tam vypadalo pod vodní hladinou při potápění a šnorchlování, tak je na Orbionu fotoalbum Maledivy - jižní atol Ari z 11.11.2012.

Hodnocení personálu hotelu

Personál jak v jídelně tak i v barech a podílející se na úklidech pokojů je vždy velmi vlídný, přátelský, absolutně ničím Vás neobtěžuje, ničeho se nedožaduje a vždy se snaží pomoci. Například při večerním posezení v baru se Vám snaží zpříjemnit toto posezení miskou místního "zobání" k pivu či k vínu aniž by jste je o to žádali, a často se chodí ptát, zda si dáte jěště znovu to samé nebo něco jiného. Také personál v potápěčském a šnorchlovacím centru je zcela pohodový, přátelský a přitom profesionální.

Celkový dojem, přístup personálu

Ideální volba pro ty, co chtějí strávit naprosto pohodovou a klidnou dovolenou v nádherném prostředí a také pro ty, co ji chtějí spojit s potápěním. Pokud nechcete zažít přeplněné jídelny, raní boje o lehátka na pláži a další podobné rituály z velkých letovisek, je tento resort ideální volbou. Malý ostrov s nádhernou tropickou vegetací, plný malých ještěrů, velikých kaloňů, krabů a především s krásným oceánem kolem, z jedné strany písčitá mělčina, z druhé strany korálové trsy a všude krásná mláďata žraloků černocípých ( max. 0,5 m ), kteří však nepředstavují žádné nebezpečí. Resort má také vlastní pohodové a dobře organizované potápěčské a šnorchlovací centrum. Celkové hodnocení - ideální místo pro strávení odpočinkové pohodové dovolené.

Fotogalerie

Další recenze hotelu

Fajn dovolená bim   22.11.2010